У країнах НАТО уникають розмов про прийняття України до військового альянсу - Politico
Навіть за тиску з боку журналістів політики дають завчені, короткі та механічні відповіді.
Про це пише Politico .
Це настільки вибухонебезпечне питання, що багато союзників НАТО намагаються навіть не говорити про нього. Коли у вересні Україна запросила прискорений процес приєднання до військового альянсу, НАТО публічно підтвердила свою політику відкритих дверей, але не дала конкретної відповіді.
Минулого тижня, коли зустрічалися міністри закордонних справ країн НАТО, їхня заключна заява просто вказувала на розпливчасту обіцянку 2008 року про те, що Україна колись приєднається до цього клубу.
Причини різноманітні. НАТО розколота з приводу того, як коли (а в деяких випадках навіть якщо) Україна має приєднатися. Великі столиці також не хочуть далі провокувати Кремль, знаючи надчутливість Володимира Путіна до розширення НАТО на схід. І найголовніше, членство в НАТО за законом вимагає, щоб союзники прийшли на допомогу Україні у разі нападу – перспектива, про яку багато хто не говоритиме.
Президент Франції Еммануель Макрон викликав обурення у вихідні, заявивши, що Захід має розглянути питання про гарантії безпеки для Росії, якщо вона повернеться за стіл переговорів.
Цей жест розлютив Київ і, схоже, йде врозріз із політикою відкритих дверей НАТО. А за лаштунками самі українські чиновники зіштовхнулися із роздратованими колегами після того, як публічно закликали до швидкого членства.
"Деякі дуже добрі друзі України більше бояться позитивної відповіді на заявку України на членство в НАТО, ніж надання Україні найсучаснішої зброї", - заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Керівництво України стверджує, що у всіх відносинах вона вже практично стала членом західного військового альянсу і, таким чином, заслуговує на швидкий шлях до формального членства в НАТО.
"Ми де-факто союзники", - заявив Володимир Зеленський у вересні, оголошуючи про заявку України на вступ до НАТО "за прискореною процедурою".
"Де-факто ми вже завершили свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели сумісність із стандартами альянсу, - додав він. - Україна подає заявку на те, щоб зробити це де-юре".
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Распечатать