Групі нардепа Івченка закидають незаконне будівництво електростанції на землях Міноборони під Києвом

Групі нардепа Івченка закидають незаконне будівництво електростанції на землях Міноборони під Києвом
Групі нардепа Івченка закидають незаконне будівництво електростанції на землях Міноборони під Києвом
Атаки РФ на енергетичну інфраструктуру України призвели до катастрофічних наслідків: ворог пошкодив майже всі ТЕС і ГЕС.

Певних втрат зазнали й об’єкти альтернативної енергетики. Утім, останнім загрожують не лише ворожі обстріли, а й сумнівні фінансові схеми – одну з них викрили на Київщині.

У Фурсівській ОТГ під Києвом функціонує одна з найпотужніших у країні сонячних електростанцій вартістю близько 100 млн євро. Проте вона нині під загрозою демонтажу – через те, що розміщена на спірних землях Міноборони. У ЗМІ повідомляють, що за фактом розкрадання земель ДБР вже почало кримінальне провадження. 

Чиє це майно насправді, і чи дійсно бізнес – нелегальний, дослідили журналісти "Київ.Сіті".

Сонячна ферма ТОВ «Фурси Енерджи Груп», за даними реєстрів, належить громадянину Саудівської Аравії. Він начебто інвестував у проєкт десятки мільйонів євро, а згодом підприємство отримало ліцензію і розпочало виробництво електроенергії, викупивши земельні ділянки в Білоцерківському районі. 

Компанія працює і сплачує податки: «зелена» енергія оподатковується за спецтарифом – частину витрат покриває держава. xtidziqreixzzrz

Однак довкола сонячної ферми спалахнув земельний скандал. Як стало відомо, декілька приватних компаній, що входять до фінансової групи нардепа «Батьківщини» Вадима Івченка, зареєстровані у Білій Церкві, але функціонують на території Фурсівської ТГ. А на території, де розміщені сонячні панелі, зареєстровані звичайні садівничі товариства.

Таким чином, функціонування тут енергооб’єкту суперечить чинному законодавству – може йтись про розкрадання держбюджету в особливо великому розмірі. 

Команда журналістів вирушила у Фурси й поспілкувалась із місцевим активістом Геннадієм Прищепчуком. З його слів, близько 130 га земель Міноборони фактично «розбазарили» між приватними особами. До земельної афери ймовірно причетні нардеп Івченко та бізнесмен Денис Гуненков з його орбіти.

Аби перевірити цю інформацію, медійники спрямували запит до Міноборони з проханням надати інформацію про передачу ділянок у приватні руки. Але відповідь відверто здивувала: власником земель оборони є держава в особі Київської ОДА, а землекористувачем – КЕВ м. Біла Церква. Наразі КЕВ проводить інвентаризацію ділянок.

Сам Івченко всі закиди спростовує: за його словами, жодної кримінальної справи щодо земельної афери немає, ба більше – він нібито не має стосунку до сонячної ферми. 

Журналістське розслідування триває, нові деталі справи – у наступних матеріалах.

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області

Читайте більше новин по темі:


Распечатать