«Іхтамнет» по-білоруськи: як військові Білорусі підтримують російську агресію проти України
Однак багато військових експертів і політиків вважають , що початок війни було б неможливим або малоймовірним без надання території Білорусі для атаки російської армії на Київ. Що, своєю чергою, сприймається як співучасть в агресії за нормами міжнародного права, пише видання " Дзеркало " .
Насправді лише наданням території білоруська влада не обмежується – вирішила на конкретних прикладах згадати, як офіційний Мінськ підтримує військове вторгнення Росії до України.
На знімку, опублікованому Міноборони Росії, російських військовослужбовців вітає міністр оборони Білорусі Віктор Хренін, 20 лютого 2022 року. Їх нагороджували годинником після завершення заключного етапу російсько-білоруських навчань «Союзна рішучість-2022» на Обуз-Ліснівському полігоні. Після закінчення військових навчань Хренін заявив, що Білорусь та Росія вирішили продовжити спільну перевірку сил реагування. За його словами, таке рішення ухвалили Олександр Лукашенко та президент Росії Володимир Путін «у зв’язку з наростанням військової активності біля зовнішніх кордонів Союзної держави та загостренням ситуації на Донбасі». Фото: Reuters
Камери відеоспостереження на білорусько-українському прикордонному пункті пропуску Сеньківка (з білоруського боку — Веселівка) зафіксували колону тягачів МТ-ЛБ, машин управління вогнем та не менше восьми вогнеметних систем ТОС-1, а також не менше чотирьох танків Т-72Б, які перетинали кордон із Білорусі в Україні в день початку війни, 24 лютого 2022 року.
Щонайменше 63 гелікоптери, розгорнуті на аеродромі Великий Боків під Мозирем у Білорусі, приблизно за 40 км від кордону з Україною. З перших днів війни білоруські аеродроми та військові полігони використовуються російськими військовими для ракетного обстрілу північної частини України. Знімок зроблено 28 лютого 2022 року. Фото: Reuters
Окрім військової допомоги, Олександр Лукашенко надаватиме політичну підтримку російському керівництву, намагаючись виправдати вторгнення в Україну з території Білорусі. 11 березня 2022 року на зустрічі з Володимиром Путіним він пояснював агресію з території Білорусі нібито превентивним ударом. Це спричинило появу мема на основі його фрази «А я зараз вам покажу, звідки на Білорусь готувався напад». Скріншот відео телеграм-каналу «Пул першого»
Супутникові знімки десятків російських літаків та гелікоптерів, дислокованих на авіабазі під Барановичами, 3 березня 2022 року. Фото: Reuters
Колони російської військової техніки з позначенням літерами V на одній із вулиць Гомеля. Напад на Чорнобильську АЕС, а також атаку на Київ та околиці було здійснено з території Білорусі. Угруповання російських військ, яке напало на Україну, два місяці постачалося зброєю та припасами з території Білорусі. Знімок зроблено 27 квітня 2022 року. Фото: телеграм-канал «Білоруські Гаюн»
Перевезення танків Т-72А через залізничну станцію в Орші 9 жовтня 2022 року. За даними телеграм-каналу Live. Співтовариство залізничників Білорусі», восени з країни почали вивозити військову техніку до Росії. Танки нібито були відправлені до селища Авило-Успенка Ростовської області, яке розташоване дуже близько до російсько-українського кордону. Також телеграм-канал стверджував, що далі вагони з технікою мали направити до Донецька. Скріншот відео телеграм-каналу «Беларускі гаюн»
На початку жовтня Олександр Лукашенко та президент Росії Володимир Путін домовилися про розгортання спільного регіонального угруповання військ. Після цього на територію країни почало прибувати озброєння, а також російські військові. Вранці 15 жовтня перші ешелони з російськими військовослужбовцями, які входять до складу регіонального угруповання військ, приїхали до Білорусі. Міноборони країни інформувало про перекидання 9 тисяч військових, скільки їх насправді прибуло — невідомо. Згодом прес-служба Міноборони РФ заявила, що російські військові, перекинуті до Білорусі, проходять інтенсивну підготовку на полігонах, у тому числі із застосуванням бронетехніки. Фото: Міноборони Білорусі
Три винищувачі МІГ-31К прибули на початку жовтня на аеродром Мачулищі під Мінськом. Про цю авіатехніку писала британська розвідка, також повідомлялося, що на аеродромі є контейнери для зберігання гіперзвукових ракет «Кинжал». Ці винищувачі можуть використовуватись для ракетних атак по Україні. Фото: «Радіо Свобода»
Для перепідготовки російських військ на території Білорусі у жовтні 2022 року задіяно військовий полігон Обуз-Лісновський під Барановичами, полігон Репище під Осиповичами, Лосвідо під Вітебськом та аеродром Мачулищі під Мінськом. Про це йдеться у розслідуванні «Радыё Свабода», яка співпрацювала з проектом «Схеми», військовим аналітиком Михайлом Жироховим та супутниковим сервісом Planet Labs. У матеріалі наголошується, що на полігон Обуз-Леснівський військова техніка почала надходити після 16 жовтня. На супутникових знімках видно два наметових містечка з більш як 200 одиницями військової техніки. Також на фото полігону помічені приміщення, схожі на польовий шпиталь та навчальний центр. Фото: «Радіо Свобода»
Військовий табір на полігоні Репище, що під Осиповичами, розміром 50 на 160 метрів. На ньому знаходиться щонайменше 35 військових наметів. Військовий табір почав розростатися у другій половині жовтня. Фото: «Радіо Свобода»
Винищувач-перехоплювач МіГ-31 із гіперзвуковою ракетою «Кинжал» на території Білорусі, листопад 2022 року. Ці ракети мають великий радіус поразки, величезну швидкість і можуть вразити ціль у будь-якій точці України. Фото: телеграм-канал «Білоруські Гаюн»
Джерело: " ДЗЕРКАЛО "
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області