РФ використовує Крим для великих поставок краденого українського зерна до Сирії, — ЗМІ

РФ використовує Крим для великих поставок краденого українського зерна до Сирії, — ЗМІ
РФ використовує Крим для великих поставок краденого українського зерна до Сирії, — ЗМІ
Росія використовує окупований 2014 року півострів Крим, щоб перевозити крадене українське зерно до Сирії. Вона перевозить його невеликими кораблями, які перебувають під санкціями США.

Про це пише видання Reuters .

За словами журналістів, це говорить про те, що економічні зв’язки Росії та Сирії стають дедалі тіснішими, чого раніше намагався уникати Захід. Так, обсяг пшениці, що відправляється до Сирії з порту Севастополя, збільшився 2022 року в 17 разів і становив трохи більше ніж 500 тисяч тонн. У 2021 році аналогічний показник становив 28,2 млн тонн.

Видання пише, що у зв’язку з тим, що санкції ускладнюють для Сирії та Росії торгівлю з використанням основного морського транспорту та морського страхування, дві країни все більше покладаються на власні судна для перевезення.

Крім того, як сказано у матеріалі, українська сторона впевнена, що РФ вивозить із Севастополя зерно, вкрадене з окупованої частини Запорізької області. Посольство України в Бейруті заявило, що про це говорять власники полів на теренах, які зараз контролюють окупанти.

Євген Балицький, призначений Москвою губернатором окупованої Росією частини Запорізької області, ще в червні заявляв, що порти Криму використовуються для вивезення запорізького зерна. Але, за його словами, фермери нібито отримують оплату через компанію, яку він і створив. Окупаційна адміністрація Криму заявляє, що на півострові зібрали 1,4 млн. тонн пшениці в бункерній вазі. Однак у Києві впевнені, що Крим не може стільки зробити.

"Так званий "кримський урожай" включає зерно, що експортується з території материкової України", — йдеться у повідомленні Мінсільгоспу України у відповідь на запит журналістів.

Відносини Росії та Сирії

З 2015 року російські війська проводять військову операцію в Сирії, допомагаючи уряду Башара Асада воювати проти опозиції, що підтримується США. 27 березня 2014 року на голосуванні Генеасамблеї ООН Сирія підтримала анексію Росією Криму, а 2022 року Башар Асад похвалив президента РФ Путіна за повномасштабне вторгнення в Україну.

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області

Читайте більше новин по темі:


Распечатать