США мають 3 різні моделі закінчення війни в Україні шляхом переговорів – WP
У той же час, кожен варіант має прихильників в адміністрації президента США Джо Байдена. Про це повідомляє видання The Washington Post .
Зазначається, що одна із зазначених моделей, яка також є частиною мирного плану, запропонованого Зеленським минулого місяця, враховує виведення військ РФ з усієї української території, яку вони зараз займають, враховуючи Крим та райони Східного Донбасу, які Кремль окупував у 2014 році.
Друга модель світу – це відведення військ на лінію 2014 року. А третя передбачає виведення російських військ, у тому числі Донбас, але не Кримський півострів.
"На останні два варіанти Зеленський чітко дав зрозуміти, що не підтримає, зазначивши, що світ може настати лише тоді, коли російські окупанти відійдуть з усієї окупованої території", - йдеться у публікації.
Видання також процитувало високопосадовця США, який розповів, що під час особистої зустрічі Байден хотів почути "поточні думки Зеленського про те, як це має виглядати". Водночас визнав, що "це своєрідна академічна дискусія на даний момент", оскільки немає жодних ознак того, що Росія зацікавлена у діалозі. Натомість вона "намагається виграти час" після того, як не змогла протистояти українським контрнаступам.
Незважаючи на внутрішні суперечки в Кремлі про тактику війни, американські офіційні особи заявили, що Кремль не має серйозних пропозицій щодо виведення своїх військ і прагнення до миру. Водночас на тлі демонстрації єдності Зеленський та Байден розходяться у поглядах на деякі військові потреби України. Зокрема, український лідер та його радники продовжують наполягати на наданні Вашингтоном сучасного озброєння.
"Коментуючи візит Зеленського, високопосадовець адміністрації США зазначив, що було важливо, щоб український президент використав свою "особисту харизму", щоб переконати законодавців США "у тому, що це справді боротьба за демократію". Для самого Зеленського мета була зосереджена на закликах про наданні більш потужного озброєння для посилення спроможності України розпочати великі наступальні операції проти укріплених російських сил наступного року. Однак було мало ознак того, що йому це вдалося, принаймні у короткостроковій перспективі", - пише WP.
Представники американського оборонного відомства заявили, що Україна вже має достатньо танків, а американські Abrams надто складні в обслуговуванні та експлуатації.
На питання про ракети, які дозволять ЗСУ вражати цілі на території Росії, Байден попередив, що така зброя може зруйнувати єдність НАТО в підтримці України.
Один із чиновників американської адміністрації зазначив, що Вашингтон хотів би "обговорити, як Зеленський думає про дипломатію і що йому потрібно, щоб переконатися, що Київ нині перебуває у найсильнішій позиції, щоб американці могли прискорити появу столу переговорів".
Чиновник повторив давню позицію адміністрації США, що не їм "описувати, як має виглядати дипломатія, коли вона має початися, чи якими мають бути її червоні лінії". Бо це рішення, яке має ухвалювати лише Україна.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать