Одностороннє "припинення вогню"- маніпуляція Путіна: чого прагне РФ
За інформацією Генштабу ЗСУ, Сили оборони відбили ворожі атаки в районах 14 населених пунктів. За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Стельмахівка, Макіївка, Діброва і Білогорівка Луганської області та Озарянівка, Соледар, Красна Гора, Підгородне, Бахмут, Кліщіївка, Сіль, Первомайське, Мар’їнка і Побєда на Донеччині.
У свою чергу заступниця помічника міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії Лора Купер заявила, що російські військові продовжували вести бойові дії. За словами Купер, російські війська потребують перепочинку й переозброєння, та оголошене Росією "перемир’я" недостатньо тривале, аби втілити це в життя.
Нагадаю, 5 січня російський диктатор доручив міністру оборони Шойгу запровадити з полудня 6 січня, до опівночі 7 січня режим припинення вогню по всій лінії бойового зіткнення. Українська сторона ці заяви відкинула.
Позиція української сторони продиктована тим, що з боку Кремля має місце небезпечна дипломатична гра, яка насправді прораховується від першої до останньої ноти. Заява Путіна про нібито "перемир’я" пролунала після його розмови з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. За даними Reuters, президент Туреччини закликав Кремль до перемир’я у повномасштабній війні проти України. "Ердоган сказав, що заклики до миру та переговорів повинні підкріплюватися одностороннім припиненням вогню та візією чесного рішення", – йдеться в заяві пресслужби, яку цитує агентство.
Позиція та мотиви турецької сторони зрозумілі. Ердоган, який намагається грати роль посередника, періодично озвучує ті чи інші речі, пов’язані з припиненням вогню та переговорним процесом.
Наразі позиція української сторони- ніякого "перемир’я" або "переговорів" допоки окупанти не приберуться з нашої території і не повернуться до кордонів 1991 року. Примітно, що питання деокупації Криму ніхто відкладати не збирається, що видно з дій ЗСУ у напрямку півострова та ударах по окупаційних об’єктах, які там розташовані.
Незважаючи на це, Путін намагається протиснути своє бачення "переговорів", а саме: Україна має визнати "нові реалії" - окупацію частини своїх територій, які Кремль в односторонньому порядку оголосив "російськими".
Гра в "одностороннє припинення вогню" має на меті показати західній громадській думці "договороспроможність" країни-окупанта. Мета таких маніпуляцій – схилити західні еліти до прийняття рішення щодо скорочення військово-технічної допомоги Києву і пом’якшення економічних санкцій, які вкрай боляче б’ють по російській економіці.
Утім хиткість кремлівського плану полягає в тому, що він надто розрахований на вкрай наївні кола в ЄС і зовсім скептично буде сприйнятий у США. Речник Державного департаменту США Нед Прайс коментуючи заклик російського диктатора Путіна до різдвяного перемир’я вже заявив, що розглядає його не інше, як цинізм. Прайс нагадав, що Росія й раніше вдавалася до цинічних закликів до так званого гуманітарного припинення вогню, зокрема в Маріуполі, й негайно сама ж його порушувала.
Показовою у цьому питанні є позиція МЗС Франції, яке закликало Росію вивести війська з України і заявило, що одностороннє оголошення Кремлем припинення вогню з нагоди православного Різдва нікого не введе в оману.
Ексдиректора Державного резервного насіннєвого фонду затримали за розтрату майна
Читайте більше новин по темі:
Распечатать