Табачник зрадив Україну, допомагає Путіну та зберіг елітне майно у Києві: чим володіє
Про те, чим володіє Табачник та його брат, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.
Особняк у Козині та квартира в центрі столиці
Міністр освіти часів Януковича Дмитро Табачник втік до Росії одразу після Революції Гідності. Як український політик, він послідовно обстоював інтереси РФ. Заявляв, що всі українські чиновники мають вивчити російську мову, вводив її у ЗНО, запропонував батькам самим обирати: навчати дітей російською чи українською.
Нині ж, коли Росія зважилася на повномасштабну війну, саме Табачник від імені Кремля контактує з окупаційною владою, організовує контакти з урядом РФ. А кілька місяців тому його помітили на прощанні із загиблим у ДТП колаборантом Кирилом Стремоусовим.
Зрада своєї Батьківщини та робота на ворога не заважає Табачнику зберігати право власності на цілу низку об’єктів нерухомості у Києві та поряд зі столицею. Будучи при владі, екс-міністр не лише боровся проти української мови та робив усе, щоб замінити її російською, він також разом зі своїм братом Михайлом побудував цілу корупційну систему.
Перші спроби заарештувати оформлене на нього майно (йдеться про квартиру в центрі столиці, земельну ділянку та особняк площею 600 квадратів) були ще 2015-го. Але тоді Печерський райсуд відмовив прокуратурі: Табачник розважливо встиг переписати своє майно на літню матір Аллу. Табачник також зберіг рахунки в українських банках (близько 144 тис. доларів). Днями все згадане вище майно заарештували. Однак це лише його незначна частина, яку вдалося зберегти Табачнику.
Чим володіє Табачник та сім’я
Дмитро Табачник жодного дня не займався бізнесом. Усе своє життя він пропрацював українським чиновником, а після втечі – служить Кремлю. При цьому навіть його офіційному (який Табачник оформлював на себе) стану можуть позаздрити успішні підприємці.
Табачнику не доводилося оформляти бізнес на коханок, водіїв. Його брат Михайло Табачник протягом багатьох років був надійним партнером. За даними реєстру Дмитро Табачник переоформив свій будинок у Козині на вулиці Джерельній, 17 на матір. А буквально навпаки – будинок його брата.
На Михайла Табачника оформлено низку компаній. Багато зі схем (якось із друком книг чи єдиним інформаційним простором для випускників шкіл) вже давно у минулому. Але при цьому у братів Табачників досі залишилася нерухомість у найдорожчих районах Києва.
Яскравий приклад – РК Edeldorf. Компанія "Фін-Інвест Менеджмент" побудувала багатоповерхівку на Печерську. Тепер НАБУ намагається з’ясувати, як вони могли отримати дозвіл на будівництво. Ділянка розташована у безпосередній близькості від охоронної зони об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – ансамблю Києво-Печерської Лаври – та знаходиться в межах Центрального історичного ареалу.
Засновниками ТОВ "Фін-Інвест Менеджмент" зазначено компанію "А.Т. Консалтинг лімітед", але раніше компанією володіла "Бартін Менеджмент Корп." з Белізу, яка була засновником ТОВ "Тіара". Останнє є одним із власників ТОВ "Грааль". У свою чергу "Грааль" – підконтрольна Михайлу Табачнику.
Цю ж компанію звинуватили у незаконному розміщенні паркування біля готелю "Дніпро". "Грааль" також намагалася збудувати на ділянці офісно-готельний комплекс "Столичний". У 2016 році комісія Київради розглядала проект рішення "Про поновлення ТОВ "Грааль" договору оренди земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування офісно-готельного комплексу "Столичний" на вул. Хрещатик, 5-в у Печерському районі Києва". Внаслідок цього ТОВ "Грааль" було відмовлено в оренді.
"Грааль" намагалося побудувати хмарочос вулицею Грушевського, 4-Б у центрі Києва замість старовинної садиби, в якій 16 січня 2019 року сталася масштабна пожежа.
У ЗМІ також пов’язували Михайла Табачника з компанією бізнесмена Ігоря Черненка "Тіко Констракшн" (який нібито є партнером Табачника). Однак Черненко подав до суду та інформацію визнали недостовірною. Про зв’язки Табачника з "Тіко Констракшном" повідомляли також журналісти "Наші гроші" . Вони стверджували, що коли Дмитро Табачник був міністром, 1500 квадратних метрів у будинках Міністерства освіти продали. Нерухомість купили компанії, які були зареєстровані у тому ж офісному центрі, що й "Тіко Констракшн". При цьому саму компанію безпосередньо називали "компанією Михайла Табачника". Однак поки що зв’язок не довели правоохоронці, стверджувати про нього не можна.
Арешт майна, яке оформлене на матір Табачника – лише перший крок. Силовикам також варто вивчити, як свої активи отримав брат екс-міністра, а також бізнес-партнери.
Розвідка Британії про перестановки в армії РФ: суттєва зміна підходу до війни
Читайте більше новин по темі:
Распечатать