Бізнес із Австрії не поспішає залишати РФ: 70% продовжує роботу взагалі без обмежень
Повністю завершили вихід із ринку Росії лише 3% з австрійським капіталом. Про це йдеться у щотижневому моніторингу KSE Institute про вплив виходу іноземних компаній на економіку Росії, який є у розпорядженні OBOZREVATEL.
Серед австрійських компаній, що повністю полишили Росію:
MM Packaging, виробник паперової та пакувальної промисловості, що продав заводи в Пскові та Санкт-Петербурзі;
Petro Welt Technologies, що надає послуги у сфері видобутку природного газу та нафти.
Ще 14% підприємств з Австрії набули статусу "вичікуючих", тобто вони заявили про намір покинути РФ, але так і не просунулися в цьому напрямку. Ще 14% перебувають у процесі виходу. Наприклад, компанія Swarovski, що спеціалізується на виробництві ювелірних виборів, призупинила всі продажі в РФ і перебуває у процесі згортання діяльності.
У той же час важливий для російської банківської системи Raiffeisen Bank ігнорує заклики залишити ринок РФ. Ця ситуація не змінилася навіть після того, як російську "доньку" "Раффайзена" викрили у наданні кредитних канікул росіянам, що воюють в Україні.
Також поки не планує йти з Росії Rotax. Її двигуни були виявлені на іранських безпілотниках, які атакували критичну інфраструктуру України.
В останній довоєнний рік австрійські інвестиції в РФ становили близько $6 млрд., підрахували аналітики. А російські інвестиції в Австрію при цьому сягали $29 млрд.
Загалом лише 160 компаній з іноземним капіталом (5,3%) завершили вихід з РФ. Ще 1163 (38,5%) – припинили угоди в Росії та заявили про плани піти з ринку агресора.
"Водночас 493 міжнародні компанії призупинили нові інвестиції, проте залишаються в РФ. А ще 1202 продовжують свою діяльність на російському ринку без змін", – зазначається в результатах моніторингу.
Дані надані станом на 15 січня. За останній тиждень кількість бізнесів, що повністю пішли з РФ, збільшилася на дві компанії. Міжнародні компанії, що остаточно пішли з РФ:
забезпечували роботою щонайменше 300,2 тис. осіб;мали сукупний річний прибуток $41,2 млрд;
мали капітал $33,9 млрд і активи $36,4 млрд."
Влада Туреччини ввела кримінальну відповідальність за "дезінформацію"
Читайте більше новин по темі:
Распечатать