Український дрон-камікадзе за $2 000 проходить випробування: чим він знадобиться ЗСУ

Український дрон-камікадзе за $2 000 проходить випробування: чим він знадобиться ЗСУ
Український дрон-камікадзе за $2 000 проходить випробування: чим він знадобиться ЗСУ
Безпілотник здатний доставити 15 кг вибухівки, подолавши відстань до 300 км. Він нагадує іранські БПЛА Shahed, але набагато дешевше та простіше у виробництві.

Інженери з Кривого Рогу почали випробувати вітчизняний дрон-камікадзе "Кобра" для проведення випробувань. Про це розробники повідомили телеканал Freedom.

Команда під керівництвом криворізького бізнесмена Віталія Бризгалова проводить випробування прототипу "Кобри" на полігоні. Інженери перевіряють, чи зможе безпілотник виконувати завдання, необхідні українським військовим під час бойових дій. За словами Віталія Бризгалова, незабаром розпочнеться новий етап "війни дронів", і ЗСУ мають бути до нього готові.

"Дрон-камікадзе ми назвали "Кобра", бо він "кусається", і його завдання - знищувати", - поділився інженер.

Розробники зібрали БПЛА літакового типу, оснастивши його триметровими крилами та потужним двигуном власного виробництва. Вони об’єднали дві поршневі групи, подвійний колінвал, уклали все це в корпус і отримали силову установку вартістю близько 150 євро, тоді як закордонні аналоги продаються приблизно за $2000.

Готовий апарат може мати корисне навантаження вагою 15 кг на відстань до 300 км, розганяючись до 150 км/год. З його допомогою ЗСУ відправлятимуть російській армії вибухові "подарунки" та знищуватимуть цілі.

Як підкреслив Віталій Бризгалов, "Кобра" дуже нагадує іранські дрони лінійки Shahed, лише набагато дешевше - собівартість становить близько $2000. Ще однією перевагою є більш висока швидкість виробництва, якої досягли завдяки використанню "класичної технології", яка вже давно застосовується для будівництва літаків.

"Сталеві поверхні, які скріплені заклепками. За цією технологією можна виготовляти тисячі літаків на місяць або 2000 дронів, а то й більше", - заявив розробник.

Він додав, що виготовлення дронів з карбону потребує дорогих матриць і просувається дуже повільно, оскільки клей застигає близько доби. А ось із листової сталі, алюмінію та інших традиційних матеріалів можна збирати по 10 літаків на добу і обходиться це буде в 5 разів дешевше.

У ході розробки українським фахівцям довелося вирішити багато проблем, одна з них — вибір пропелерів. Як виявилося, їхнє виробництво по всьому світу значно скоротилося, тому масові закупівлі неможливі. Тоді команда вирішила самостійно виготовляти дерев’яні пропелери із бука.

ЗМІ: Викрито головного адміна скандального телеграм-каналу «Джокер», який пов’язують із Корбаном

Читайте більше новин по темі:


Распечатать