Путін розпочав ядерну гонку: дипломат пояснив небезпеку виходу РФ із СНО
Якби подібні заяви пролунали від керівництва Росії 1994 року напередодні підписання Будапештського меморандуму, Україна б не відмовлялася від свого ядерного потенціалу, який на той момент дорівнював російському. Таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL висловив експосол України у Хорватії, Боснії та Герцеговині Олександр Левченко.
"Це свідчить про те, що Росія фактично починає новий виток гонки ядерних озброєнь. На жаль, раніше ми вважали, що цю проблему вдалося вирішити", – зауважив дипломат.
"Між тим, 1994 року, коли підписували Будапештський меморандум, Москва мовчала про те, що збирається виходити з цього Договору, інакше ми б не передали їй ядерний потенціал, який тоді був рівний російському і був у 20 разів більший за китайський", – наголосив він.
Відповідаючи на запитання, які наслідки матиме призупинення участі Росії в Договорі, Левченко сказав: "Нічого хорошого в цьому немає, але це фактично продовження політики погроз, яку ми вже давно бачимо з боку Кремля".
Водночас дипломат наголосив, що Договір про стратегічне наступальне озброєння "має велике значення в загальному контексті". "Такий крок розв’язує руки іншим ядерним державам, які беруть участь у цьому Договорі".
Оцінюючи загальний зміст промови Путіна, Левченко заявив, що головне в ній – "міфологія і брехня". "Я розрізняю три ступені брехні: брехня, велика брехня і виступ Володимира Путіна", – підсумував він.
ЗМІ: Викрито головного адміна скандального телеграм-каналу «Джокер», який пов’язують із Корбаном
Читайте більше новин по темі:
Распечатать