Скільки ракет випустила Росія по українській енергетиці: в "Укренерго" озвучили цифри

Скільки ракет випустила Росія по українській енергетиці: в "Укренерго" озвучили цифри
Скільки ракет випустила Росія по українській енергетиці: в "Укренерго" озвучили цифри
За підрахунками "Укренерго", РФ випустила понад тисячу ракет і дронів по енергосистемі України. З них понад 200 досягли цілі. Попри це, енергосистемі все ж таки вдалося встояти – багато в чому завдяки вже наявним запасам обладнання.

Про це розповів глава "Укренерго" Володимир Кудрицький у проєкті "Орестократія" шеф-редактору OBOZREVATEL Оресту Сохару Кудрицький уточнив, що одна ракета має бойову частину від 200 до 1000 кілограмів тротилового еквівалента.

"Долетіло, за нашими грубими підрахунками, понад 200. Звичайно, об’єктів в енергосистемі набагато менше... Як наслідок, в Україні немає жодної великої теплової чи гідроелектростанції або великої теплоелектроцентралі, яка не була б пошкоджена чи знищена ворогом. Дуже багато магістральних підстанцій, критично важливих вузлових, які пошкоджено. І пошкоджено неодноразово – туди могло бути 3, 5, 10 прильотів, і навіть було 20 в один об’єкт", – розповів Кудрицький.

За такої щільності обстрілів енергосистемі вдалося встояти багато в чому завдяки старим запасам обладнання. Таких запасів, як з’ясувалося, немає практично в жодній країні світу.

"Коли почали знищувати наші підстанції, ми почали шукати обладнання по всьому світу, і виявилося, що запасів ні в кого немає. Запас специфічного обладнання був тільки у нас... Ми досі використовуємо цей запас, щоб відновлювати об’єкти після прильотів", – поділився Кудрицький.

За його словами, важливу роль відіграла й організація роботи енергетики загалом. Справа в тому, що в розвинених країнах системні оператори (такі як "Укренерго") зазвичай не займаються ремонтами самі, а замовляють цю послугу в приватних компаній.

"Вони (оператори. – Ред.) тримають дуже мало людей усередині компанії. У нас же працює 7 тисяч осіб – це багато як для оператора магістральних мереж. Щоб ви розуміли в австрійському операторі їх 300-400. У нашій ситуації, в умовах війни, це абсолютно виграшна історія. Тому що в перший місяць вторгнення ми не змогли б мобілізувати підрядників узагалі, їх просто не було. Ми могли покладатися лише на власні сили, і зараз ми проводимо безпрецедентний обсяг ремонтів", – розповів Кудрицький.

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили

Читайте більше новин по темі:


Распечатать