Тесть з російським шлейфом: трохи про нову рідню нардепа Железняка
Про це KВ стало відомо з допису на Facebook Ярослава Желєзняка та допису на Facebook київського блогера Володимира Бондаренка.
“Виявляється в Раді можна зустріти не тільки друзів та опонентів, але і справжню любов. У перший день весни цей вусатий дядька (міністр юстиції Денис Малюська, – KВ) сказав, що тепер на одну родину в Україні стало більше”, – повідомив Ярослав Железняк.
Серцю не накажеш, але у кожного шлюба є наслідки. Якщо шлюб відбувається між публічними політиками, то й наслідки стають публічними. Тому через цей шлюб було актуалізовано минуле Ольги Коваль, яка стала народним депутатом через дві причини: участь у студентські роки в КВК та впливовість в Київській області її батька Володимира Коваля.
Хоча, схоже, Ольга зростала без батька та не вказувала його в своїх деклараціях, який невдовзі після її народження побрався другим шлюбом, але, як свідчать джерела, Володимир Іванович Коваль не забував про свою доньку.
Так, завдяки своїм юнацьким зв’язкам через КВК та впливу батька Ольга Коваль в 2019 році стала офіційним представником Зе-команди на Київщині та увійшла до виборчого списку “Слуги народу”.
Навесні 2019 року Ольгу Коваль навіть “сватали” в очільниці Київської області. Втім, ця красива історія так і не відбулась. Саме тоді КиївВлада вперше розповіла про роль Володимира Коваля в стрімкому кар’єрному зльоті його доньки.
“У політикум Київської області він (Володимир Коваль) прийшов у 2010 році, ставши депутатом Київської обласної ради від партії Сергія Тігіпка “Сильна Україна”. До списку Коваля брав нинішній нардеп-мажоритарник від БПП Віталій Гудзенко (Володарка-Тараща-Сквірщина)”, – писала чотири роки тому KВ.
Гудзенко тоді охарактеризував Коваля, як “нормального мужика, з яким ніколи не було проблем”.
Саме ця неконфліктність допомогла Володимиру Ковалю зробити гарну кар’єру в області: у травні 2010 року голова КОДА Анатолій Присяжнюк призначив його своїм радником, а трохи пізніше довірив Управління економіки КОДА. Після того, як “Сильна Україна” ухвалила рішення про злиття з Партією регіонів, Коваль опинився у фракції Партії регіонів, а після перемоги Революції гідності влаштувався у фракції “УДАР” у Київоблраді.
Втім, історія з Ковалем-старшим має продовження – й не дуже приємне для його доньки та зятя. Так, блогер Володимир Бондаренко зазначив, що з 29 квітня 2013 року й дотепер Володимир Коваль є директором ТОВ "Трейдфілд Україна”, яке до 16 грудня 2013 року називалось ТОВ "Полігрейн Агро", і власником якого було російське ООО “Маслоэкстракционный завод Юг Руси” (Ростов-на-Дону). Ця фірма входить до групи компаній “Юг Руси”, якою володіє російський аграрний мільярдер Сергій Кислов.
З 31 січня 2015 року по 21 травня 2019 року Володимир Коваль був головою правління ПАТ "Херсонських КХП”. “В цей час власником 96,2% “Херсонського КХП” була кіпрська WJ Ventures ltd, КІПР, власником якої, у свою чергу, тоді було ООО "Юг агролизинг" (Ростов-на-Дону), яке також входить до групи компаній “Юг Руси” Сергія Кислова. Таким чином, Коваль Володимир Іванович з квітня 2013 року працював керівником українського бізнесу російського агромагната Сергея Кислова”, – зазначив Володимир Бондаренко.
Він наголосив, що в 2016 році WJ Ventures ltd разом з ПАТ “Херсонський КХП”, ТОВ “Трейдфілд Україна” та ТОВ “Дабл ю Джей Юкрейн. ЛТД” у Сергія Кислова “викупила” компанія World Wide Industrial Invest B.V., бенефіціаром якої записали голландського податкового консультанта Пітера Клеменса Ван Маріса 1949 р.н. “Але ж тоді більшість російських бізнесів в Україні переписували на номінальних власників”, – справедливо нагадав київський блогер.
Крім іншого, Сергій Кислов був партнером Віктора Медведчука в Новошахтинському НПЗ та інших нафтогазових підприємствах.
Наразі Ольга Коваль входить до міжфракційного об’єднання експікера ВР Дмитра Разумкова "Розумна політика".
Ярослав Железняк в 2017 році був радником прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, а в 2019 році увійшов до ВР за списком “Голоса”. Железняк у своєму Telegram-каналі багато розповідає про криптовалюти та бігає марафони.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать