Справа ДП «Нацкінематика»: співорганізатора не заарештували, йому визначили заставу
Таке рішення 2 березня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і справа».
Детектив НАБУ та прокурор САП просили заарештували Лабенського з альтернативою понад 161 млн грн застави. На їхню думку, підозрюваний може перешкоджати слідству, зокрема, впливати на свідків. Також Лабенський може бігти за кордон і має фінансову нагоду перебувати там тривалий час.
Крім того, детективи під час негласних слідчих (розшукових) дій зафіксували низку розмов підозрюваного, в яких він хвалиться зв’язками у владі та органах правопорядку. Зокрема, в одній із таких розмов Лабенський зазначав, що витратив до 100 тисяч євро на вирішення проблем із СБУ, ДАС України, судами, пов’язаними з корупційною угодою щодо заволодіння майновим комплексом ДП «НКУ». В іншій розмові підозрюваний повідомляв, що питання з поліцією в контексті кримінального переслідування вже вирішене, а ще в одній – що з метою вирішення питання вже спілкуються із керівництвом відповідного управління поліції. Лабенський згадував і зв’язки в Офісі президента.
Втім, суд відмовився взяти під варту підозрюваного, оскільки стан здоров’я важкий, що підтвердив допитаний під час засідання лікар. Тому суддя визначив Лабенську заставу.
«Застосувати до підозрюваного (Олександра Лабенського – ред.), підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 15 000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 40 260 000 грн», – йдеться у рішенні.
Також на нього поклали такі обов’язки: не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками та підозрюваними як безпосередньо, так і через третіх осіб; здати на зберігання закордонного паспорта та носити електронний браслет.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать